CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Galerie a muzea

Na Slovensku najdete více než 100 muzeí a 26 galerií, stačí se rozhodnout, o jaký druh máte zájem. Ať už jsou to přírodovědná muzea odkrývající taje a krásy slovenské přírody, muzea vlastivědná nebo jiná, ručíme vám, že všechny nadchnou svými exponáty.

Stejně tak v každém koutě země najdete různé typy galerií výtvarného umění, které vystavují významné díla minulosti i inspirující umění současnosti. Nejvzácnější umělecké poklady starých i moderních mistrů shromažďuje Slovenská národní galerie. Další galerie najdete v okresních městech.

Kromě národních výstav existují v městech oblastní muzea, která se věnují sbírkám a historickým předmětům dokumentujícím minulost dané oblasti.

Navštívit je možné muzea i přímo v hradech. Nejzachovalejší je Kežmarský hrad, který disponuje vlastivědní a historickou sbírkou exponátů.

Slovenská národní galerie

Krásné malované domy jsou jako z pohádky

Návštěva mincovny se bude líbit nejen Vám ale také dětem

Muzeum slovenské dědiny

Banské muzeum v přírodě

Kežmarský Hrad

Nejvýznamnější

Vybrané ubytování

CITY HOTEL PERUGIA foto

CITY HOTEL PERUGIA

Bratislava

CITY HOTEL PERUGIA je nově zrekonstruovaný hotel, který leží přímo v centru Bratislavy, v městské části Staré Město, přímo na Zelené ul...

1 noc od 1 425 Kč

 

PENZION KREMENISKO foto

PENZION KREMENISKO

Bánská Štiavnica

Bánská Štiavnica sa nachází na území chráněné krajinné oblasti Štiavnické vrchy. Leží na jižním svahu hlavního hřebenu Štiavnických vrc...

1 noc od 496 Kč

 
 

Proč e-Slovensko.cz?

Nejvýhodnější
ceny zájezdů

Specialisté
na Slovensko

15 let na trhu
a desetitisíce klientů