CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

UNESCO památky

Slovensko dostalo do vínku úrodné nížiny táhnoucí se k úpatí vysokých skalnatých hor kde se ukrývají malebné jaskyně. Historie zde zanechala mohutné hrady a krásnou lidovou architekturu. UNESCO ty nejkrásnější zařadilo do svého seznamu.

Pojďte je s e-Slovensko.cz navštívit. První tři kulturní památky (Banská Štiavnica, Spišský hrad a Vlkolínec) byly do seznamu zapsány již v roce 1993. V roce 2000 přibyla čtvrtá kulturní lokalita — historické jádro města Bardejov. V roce 2008 UNESCO zapsalo skupinu dřevěných kostelíků na východě Slovenska a o rok později pak krásnou Levoču s dřevěným oltářem Mistra Pavla z Levoče.

Přírodní lokality světového dědictví tvoří dvanáct lokalit Slovenského krasu jako Gombasecká nebo Jasovská jeskyně, světově unikátní Dobšínská ledová jeskyně a pak společenství fauny a flory v Bukových pralesech Východních Karpat.

V roce 2005 UNESCO na seznam Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva zapsalo také slovenskou píšťalu všech píšťal — fujaru.

Uprostřed tradičních staveb se v centru obce zachovala zvonice z roku 1770, studna, kaplička Panny Marie z roku 1875 a škola.

Levočská radnice.

Led v této jeskyni vytváří nádherné a jedinečné tvary

Sintrová výzdoba jeskyně.

Z nádherné krápníkové výzdoby budete unešeni

Spišský hrad v celé své kráse

Nejvýznamnější

Vybrané ubytování

PENZION KREMENISKO foto

PENZION KREMENISKO

Bánská Štiavnica

Bánská Štiavnica sa nachází na území chráněné krajinné oblasti Štiavnické vrchy. Leží na jižním svahu hlavního hřebenu Štiavnických vrc...

1 noc od 430 Kč

 
 

Proč e-Slovensko.cz?

Nejvýhodnější
ceny zájezdů

Specialisté
na Slovensko

15 let na trhu
a desetitisíce klientů