CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

UNESCO památky

Slovensko dostalo do vínku úrodné nížiny táhnoucí se k úpatí vysokých skalnatých hor kde se ukrývají malebné jaskyně. Historie zde zanechala mohutné hrady a krásnou lidovou architekturu. UNESCO ty nejkrásnější zařadilo do svého seznamu.

Pojďte je s e-Slovensko.cz navštívit. První tři kulturní památky (Banská Štiavnica, Spišský hrad a Vlkolínec) byly do seznamu zapsány již v roce 1993. V roce 2000 přibyla čtvrtá kulturní lokalita — historické jádro města Bardejov. V roce 2008 UNESCO zapsalo skupinu dřevěných kostelíků na východě Slovenska a o rok později pak krásnou Levoču s dřevěným oltářem Mistra Pavla z Levoče.

Přírodní lokality světového dědictví tvoří dvanáct lokalit Slovenského krasu jako Gombasecká nebo Jasovská jeskyně, světově unikátní Dobšínská ledová jeskyně a pak společenství fauny a flory v Bukových pralesech Východních Karpat.

V roce 2005 UNESCO na seznam Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva zapsalo také slovenskou píšťalu všech píšťal — fujaru.

Uprostřed tradičních staveb se v centru obce zachovala zvonice z roku 1770, studna, kaplička Panny Marie z roku 1875 a škola.

Levočská radnice.

Led v této jeskyni vytváří nádherné a jedinečné tvary

Sintrová výzdoba jeskyně.

Z nádherné krápníkové výzdoby budete unešeni

Spišský hrad v celé své kráse

Nejvýznamnější

Vybrané ubytování

 

Proč e-Slovensko.cz?

Nejvýhodnější
ceny zájezdů

Specialisté
na Slovensko

15 let na trhu
a desetitisíce klientů