CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Architektura

Slovenská architektura byla v mnoha směrech ovlivněna budapešťskou a vídeňskou architekturou, na druhé straně najdeme ve zdejší přírodě lidovou architekturu, která se napříč staletími měnila minimálně.

Moderní architektura na Slovensku je datovaná od třicátých let minulého století do doby před několika lety. Významnými představiteli této architektury na Slovensku jsou jmenovitě např. Dušan Jurkovič (stavitel mj. beskydských Pusteven nebo budov na Slovensku či visuté lanovky na Lomnický štít), Millan Michal Harmink, Emil Belluš a další.

Většina aktivních, na Slovensku působících architektů získala vzdělání na budapešťské technice nebo vídeňské akademii. Tamní technika vychovala nejméně dvě slovenské generace architektů, kteří byli vedeni k tradičnímu pojetí architektury.

Mezi architektonické skvosty patří například zámek Kluknava, který je ukázkou dvou výjimečných slohů, renesance a baroka. Zámek se v roku 2004 stal Národní Kulturní Památkou.

Bratislavský hrad je v noci krásně osvětlený

Slovenské národní divadlo

Uprostřed tradičních staveb se v centru obce zachovala zvonice z roku 1770, studna, kaplička Panny Marie z roku 1875 a škola.

Muzeum slovenské dědiny

zámek Bojnice

Spišský hrad v celé své kráse

oltář

Dóm sv. Alžběty

Zámek Kluknava

Chodník korunami stromů Bachledka

Nejvýznamnější

Vybrané ubytování

CITY HOTEL PERUGIA foto

CITY HOTEL PERUGIA

Bratislava

CITY HOTEL PERUGIA je nově zrekonstruovaný hotel, který leží přímo v centru Bratislavy, v městské části Staré Město, přímo na Zelené ul...

1 noc od 1 425 Kč

 

CITY HOTEL PERUGIA foto

CITY HOTEL PERUGIA

Bratislava

CITY HOTEL PERUGIA je nově zrekonstruovaný hotel, který leží přímo v centru Bratislavy, v městské části Staré Město, přímo na Zelené ul...

1 noc od 1 425 Kč

 

KÚPELE BOJNICE foto

KÚPELE BOJNICE

Bojnice

Kúpele Bojnice v srdci Slovenska jsou poklidným místem, které svojí polohou, klimatem a složením termálních vod vytvářejí ideální podmí...

1 noc od 2 190 Kč

 
 

Proč e-Slovensko.cz?

Nejvýhodnější
ceny zájezdů

Specialisté
na Slovensko

15 let na trhu
a desetitisíce klientů