CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Bratislava

(oblast)

Oblast kolem hlavního města Slovenska.

Bratislava

Bratislava se rozprostírá se po obou březích řeky Dunaj, druhé největší řece v Evropě a na úpatí pohoří Malých Karpat. Bratislava leží na hranici tří států. Na jihu sousedí s Maďarskem a na západě s Rakouskem. Od východních hranic s Českou republikou ji dělí necelých 100 km.

Bratislava a jejích 5 okresů je součástí Bratislavského kraje, který z je z hlediska rozlohy nejmenším ze všech krajů Slovenska. Město se dělí na 17 městských částí. Má cca 430 000 obyvatel a hustotu zalidnění 1 156 obyvatel / km², o půlku méně než Praha. Nadmořská výška v Bratislavě dosahuje 126 – 514 m nad mořem.

Hlavní město SR Bratislava je velmi dobře dostupné všemi druhy dopravy. V hlavním městě se nachází nejvýznamnější letiště na Slovensku – Mezinárodní letiště M. R. Štefánika. Město disponuje i přístavem, který zprostředkovává lodní spojení Bratislavy s Vídní a Budapeští.

Více informací: Wikipedie

Obce v oblasti

Bratislava

Ubytování

HOTEL PLUS foto

HOTEL PLUS

Bratislava

Hotel Plus se nachází v okrajové části Bratislavy, nedaleko obchodního centra a letiště M. R. Štefánika.

1 noc od 835 Kč

 

CITY HOTEL PERUGIA foto

CITY HOTEL PERUGIA

Bratislava

CITY HOTEL PERUGIA je nově zrekonstruovaný hotel, který leží přímo v centru Bratislavy, v městské části Staré Město, přímo na Zelené ul...

1 noc od 1 110 Kč

 

RÁJ ZDRAVÍ foto Novinka

RÁJ ZDRAVÍ

Bratislava

RÁJ zdraví je nové moderní zařízení ajurvédské medicíny, jediné svého druhu na Slovensku. Poskytuje komplexní služby zaměřené na indiv...

1 noc od 3 660 Kč

 
 

Proč e-Slovensko.cz?

Nejvýhodnější
ceny zájezdů

Specialisté
na Slovensko

15 let na trhu
a desetitisíce klientů