CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Slovensko - na kole

Slovensko u českých cyklistů není zatím moc známé, ale je to velká škoda. Terén je tady mnohem různorodnější než v ČR a oblasti jako jižní Slovensko, Liptov nebo Malá Fatra vám můžeme jen doporučit.

Cyklistika

Slovensko nabízí cyklistické trasy všech náročností, v našem článku se podíváme na ty méně obtížné.

Piešťany – na kole po rovině

Světoznámé lázně Piešťany na západním Slovensku kromě léčby pohybového ústrojí lákají také podnebím – je tu málo oblačnosti, slunce svítí okolo 2080 hodin ročně.

Pohoří Povážského Inovce a rovinatá oblast okolo Piešťan je ideální pro cykloturistiku. Po vážské magistrále se cykloturisté dostanou do sousedních měst.

Jižní Slovensko – cyklistika kolem termálů

Jižní Slovensko, to je jedna velká nížina. Nejvyšší kopečky zde mívají tak 300 metrů nad mořem. V oblasti se nachází množství termálních koupališť, jejichž voda má blahodárné účinky na celý organismus.

Dovolená na kole doporučujeme na jižním Slovensku strávit například ve Velkém Mederu, v okolí nejznámějších termálů Podhájske či ve Štúrovu, kde vede i Dunajská stezka.

Na kole okolo Bojnického zámku a Malé Fatry

Zámek Bojnice, patří na Slovensku k nejimpozantnějším a nejnavštěvova­nějším. Natáčely se zde pohádky jako Šíleně smutná princezna.

Když už budete v Bojnicích, zkuste Bojnický okruh – 146 km kolem Bojnic.

Dříve než vám nabídneme ubytování vhodné pro vaši dovolenou na kole na Slovensku, podívejte se také na zdejší cyklostezky anebo tipy na dovolenou na kole v ČR.

 
 

Proč e-Slovensko.cz?

Nejvýhodnější
ceny zájezdů

Specialisté
na Slovensko

15 let na trhu
a desetitisíce klientů