CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Divadla

Kulturní život na Slovensku prezentuje nejstarší druh dramatického umění, divadlo. Typickým je ochotnické divadlo a komediální dramatika, které přispěli ke vzniku profesionálního divadelního umění.

Z divadelních vystoupení si můžete vybrat činohru, operu, balet nebo divadelní představení bábkových divadel. Divadlo je proto vhodné pro dospělé ale také dětské milovníky divadla.

Na Slovensku najdete přibližně 40 divadel. Nejvíc divadel je v Bratislavě, a kromě divadel sídli v Bratislavě i Slovenská filharmonie.

V divadle se hrají inscenace světové klasiky i moderní dramata, představení jsou zkrátka různorodá. V Košicích najdete divadla sídlící v historických budovách s tradicí divadelnictví starou více než 600 let. Během divadelní sezóny se představení konají každý den.

Oblíbenost opery na Slovensku pomalu roste a přitahuje víc mladých fanoušků. Nejznámější je Státní opera v Banské Bystřici sídlící v budově, jenž byla díky své architektuře vyhlášena za národní památku.

Slovenská filharmonie

Slovenské národní divadlo

Státní opera

Nejvýznamnější

Ostatní

Divadlo Aréna

Vybrané ubytování

RÁJ ZDRAVÍ foto

RÁJ ZDRAVÍ

Bratislava

RÁJ zdraví je nové moderní zařízení ajurvédské medicíny, jediné svého druhu na Slovensku. Poskytuje komplexní služby zaměřené na indiv...

1 noc od 3 935 Kč

 
 

Proč e-Slovensko.cz?

Nejvýhodnější
ceny zájezdů

Specialisté
na Slovensko

15 let na trhu
a desetitisíce klientů