CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Slovenské internetové vyhledávače

Internetový vyhledávač

Internetový vyhledávač je služba, která umožňuje na Internetu najít webové stránky, které obsahují požadované informace. Uživatel zadává do rozhraní vyhledávače klíčová slova, která charakterizují hledanou informaci a vyhledávač obratem na základě své databáze vypisuje seznam odkazů na stránky, které hledané informace obsahují. Cílem vyhledávačů je poskytnout uživateli při odpovědi na dotaz co nejrelevantnější informace, a proto různými způsoby hodnotí důležitost obsažených informací na webových stránkách

Slovenské vyhledávače

Ve vyhledávání na Slovensku s přehledem dominuje vyhledávač Google. Jeho technologii, kromě Google.sk, využívají i největší slovenský portál Azet.sk i mutace českých portálů Atlas.sk, Centrum.sk a Czin.sk. Konkurenční technologií na Slovensku je pro Google vyhledávání dodávané společností Jyxo. To využíval druhý největší slovenský portál Zoznam.sk. Určitý podíl v hledání má i vyhledávač Bing společnosti Microsoft.

Google

Fulltextový vyhledávač Google je od začátku hlavním produktem americké společnosti Google Inc., která tento hojně využívaný vyhledávač vlastní. Jeho hlavní předností oproti konkurenčním vyhledávačům je vysoká relevance výsledků hledání i rychlost prováděných dotazů. Společnost Google Inc. kromě fulltextového vyhledávače provozuje také několik dalších významných projektů, které koupila nebo sama vyvinula. Takovými projekty jsou video portál Youtube, emailová technologie Gmail, sociální síť Google Plus, blogovací systém Blogger, překladač Google Translator, mapový systém Google Maps, Google Earth a Google Street View. pro pokročilejší uživatele Internetu nabízí jako je statistický nástroj Google Analytics, Feedburner, reklamní nástroj Google Adsense a další. Vyhledávání lze cílit na regiony, včetně Slovenské republiky, jazyky, včetně slovenštiny a lze výsledky hledání filtrovat pomocí mnoha dalších parametrů.

 
 

Proč e-Slovensko.cz?

Nejvýhodnější
ceny zájezdů

Specialisté
na Slovensko

15 let na trhu
a desetitisíce klientů