CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Doprava na Slovensko

Autem

Celoročně je otevřeno 10 hraničních přechodů, mezi nejfrekventovanější patří dálniční u Břeclavi, dále přechod v Hodoníně a v Jablunkově. Z kterékoliv části ČR se na Slovensko autem dostanete nejpozději za půl dne.

Bude Vás jistě zajímat:

Silnice

Na Slovensku je 1163 km rychlostních silnic a 707 km dálnic, výstavba však neustále pokračuje. Hlavní tah mezi ČR a SR je D2-E65.

Autobusem

Pokud dáváte přednost levné autobusové dopravě, na Slovensko se například se Student Agency dostanete již od cca 290 Kč.

Linky:

  • Košice – Praha: Košice, AS – Rožňava, AS – Rimavská Sobota, AS – Lučenec, AS – Zvolen, AS – Banská Bystrica, AS, – Žiar nad Hronom, AS – Nitra, AS – Bratislava, AS Mlynské Nivy – Brno, AN u hotelu Grand – Praha, ÚAN Florenc
  • Trenčín – Brno – Praha
  • Bratislava – Praha a zpět: Bratislava – Brno – Praha

Vlakem

Cesta ze západních Čech trvá nejdéle 15 hodin, z Moravy je to naopak jen pár hodin, celkem vlaky využívají šesti železničních přejezdů.

Nejlevnější jízdenky na vlak lze koupit se skupinovou slevou. Cesta zpět se dá nejlevněji pořídit na skupinovou slevu ze slovenského nádraží na hranice a poté jednoduše u českého průvodčího dokoupíte zase na skupinovou slevu jízdenku z hranic domů.

Pro cestování na Slovensko platí slevy: sousedská přeprava, City Star Slovensko, cestování v příhraničí (MPS), Euro Domino, Inter Rail.

Více informací na www.cd.cz nebo na telefonu Českých drah: 840 112 113.

Letadlem

ČSA létají z Prahy do Bratislavy již od cca 2098 Kč (cena jednocestné letenky) Zajímavostí je slovenský provozovatel levných leteckých spojení, společnost Sky Europe Airlines.

 
 

Proč e-Slovensko.cz?

Nejvýhodnější
ceny zájezdů

Specialisté
na Slovensko

15 let na trhu
a desetitisíce klientů