CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Štrba

(obec v oblasti Vysoké Tatry )

Obec v okrese Poprad, jejíž součástí je Tatranská Štrba a Štrbské Pleso. Leží mezi Vysokými a Nízkými Tatrami. Vysoké Tatry, jsou jedním z nejkrásnějších a také nejnavštěvovanějších míst Slovenska.

Gerlach tyčící se nad obcí (Foto z Panoramio.com, autor: Ivan J. )

O obci

Podtatranská obec Štrba je jednou z nejvýše položených obcí na Slovensku. Z obce se vám naskytne jedinečný pohled na panorama Vysokých Tater. e moderní vesnicí, kde se prolíná mládí s tradičními zvyky. Zajímavostí je, že každý den zde můžete vidět ženy starší generace ve štrbském kroji a také vedle moderních obytných domů zde uvidíte původní dřevěnice a stodoly. Vedle moderních obytných domů najdeme zde i původní dřevěnice a stodoly. Obec zaznamenává velký rozmach cestovního ruchu, turistiky a rekreace.

Turistika

Výhodná poloha obce umožňuje jejím návštěvníkům pěší a cyklistickou turistiku, vycházky do okolí, sbírání lesních plodů (mimo území národních parků), běžecké i sjezdové lyžování v čarokrásném prostředí a čistém vzduchu.

Více informací: Odkaz na další informace

Ubytování

PENZION LUPTÁK foto

PENZION LUPTÁK

Štrba

Štrba leží nedaleko Štrbského Plesa, turistického centra Vysokých Tater a Popradu, který je obchodním centrem podtatranského regionu....

1 noc od 365 Kč

 

VILA ĽUDMILA foto

VILA ĽUDMILA

Tatranská Lomnica  (19 km)

Vila se nachází nedaleko hlavní budovy Resortu Beatrice v blízkosti centra Tatranské Lomnice, v centru Národního parku Vysoké Tatry, kt...

1 noc od 645 Kč

 
 

Proč e-Slovensko.cz?

Nejvýhodnější
ceny zájezdů

Specialisté
na Slovensko

15 let na trhu
a desetitisíce klientů