CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Liptovský Mikuláš

(obec v oblasti Liptov )

Centrum stále vyhledávané oblasti Liptov, obklopený horami a termálními koupališti.

Kašna na náměstí jako poctu významným rodáků Liptovského Mikuláše.

Oblast

Ze severu Liptovský Mikuláš obklopuje mohutná hradba Západních Tater a Chočských vrchů, z jihu ho brání Nízké Tatry. Na jih odtud začíná Demänovská dolina, která svou Jasnou patří k hlavním lyžařským střediskům Slovenska.

Město s více než 30 000 obyvateli je centrem kultury a služeb oblasti — je zde několik nákupních center, velké náměstí s restauracemi a cukrárnami.Každé dva roky se ve městě koná celoslovenská přehlídka divadelních soborů Belopotockého Mikuláš. K Liptovskému Mikuláši už neodmyslitelně patří oslavy města s bohatým kulturním programem a jarmarkem lidových řemesel.

Turistou v Liptovském Mikuláši

  • V létě se návštěvníci okolí vydávají po vyznačených turistických stezkách obdivovat neopakovatelnou krásu přírody Nízkých Tater.
  • Nezapomenutelný je cyklistický okruh okolo vodní nádrže Liptovská Mara s úžasným výhledem na vodní plochu a okolní pohoří.
  • V zimním obdobím je okolí rájem pro lyžaře, běžkaře a snowboardisty. Z lyžařských středisek doporučujeme Jasnou, Tále nebo menší středisko Čertovica.
  • Liptovská Mara je cílem milovníků vodních sportů a rybářů.
  • Pro ty, kteří chtějí pocítit léčivou sílu minerálních vod, jsou zde termální koupaliště s celoročním provozem – Tatralandia nebo Bešeňová.
  • Na své si jistě přijdou i vyznavači dalších sportů jako třeba raftingu. Pro ně je určen splav řeky Váh nebo areál vodního slalomu na okraji Liptovského Mikuláše.

Více informací: Web města

Ubytování

AQUAPARK TATRALANDIA - HOLIDAY VILLAGE foto

AQUAPARK TATRALANDIA - HOLIDAY VILLAGE

Liptovský Mikuláš

Areál Aquapark Tatralandia je největší vodní areál zábavy a relaxace na Slovensku.

1 noc od 227 Kč

 

CHALETS JASNÁ DE LUXE foto

CHALETS JASNÁ DE LUXE

Demänovská Dolina  (12 km)

Chalety se nachází na konci Demänovské doliny v překrásné přírodní scenérii horského střediska Jasná v Nízkých Tatrách. Představte si š...

1 noc od 307 Kč

 
 

Proč e-Slovensko.cz?

Nejvýhodnější
ceny zájezdů

Specialisté
na Slovensko

15 let na trhu
a desetitisíce klientů