CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Demänová

(obec v oblasti Liptov )

Demänová je vesnice na pravém břehu řeky Demänovka a je částí města Liptovský Mikuláš. Nachází se v nadmořské výšce cca 620 m, u silnice z Liptovského Mikuláše do Jasné, v Liptovské kotlině v okrese Liptovský Mikuláš v Žilinském kraji na Slovensku.

Demänová

Archeologické výzkumy prokázaly neolitické, eneolitické osídlení a osídlení lužickou kulturou z mladší doby bronzové. První písemná zmínka pochází z roku 1269, kdy uherský král Štěpán V. Uherský daroval lokalitu Poznanovi. V roku 1280 uherský král Ladislav IV. Kumán opětovně potvrdil vlastnictví lokality Poznanovi a jeho synovi Damiánovi. Po Damianovi nese obec název. Obyvatelé se živili pastevectvím a zpracováním dřeva. V blízké Demänovské dolině v se v minulosti těžila železná ruda a pálilo vápno. Nachází se zde dřevěná zvonice z roku 1830. Od roku 1976 je Demänová součástí Liptovského Mikuláše. Sídlí se zde státní vojenská univerzita Akademie ozbrojených sil generála Milana Rastislava Štefánika.

Ubytování

DEMÄNOVÁ REZORT - APARTMÁNOVÝ DŮM PINEA foto

DEMÄNOVÁ REZORT - APARTMÁNOVÝ DŮM PINEA

Demänová

Demänová Rezort se nachází v Liptovském Mikuláši, 4,7 km od Demänovské ledové jeskyně. Je to rodinný komplex apartmánů a chat, nacházej...

1 noc od 990 Kč

 

DEMÄNOVÁ REZORT - APARTMÁNOVÝ DŮM LIMBA foto

DEMÄNOVÁ REZORT - APARTMÁNOVÝ DŮM LIMBA

Demänová

Nově postavený Demänová rezort se nachází jen 8 od Aquaparku Tatralandia v městské části Demänová, 3 km jihozápadně od centra města Lip...

1 noc od 1 317 Kč

 

APARTMÁNY ANIČKA foto Skvělé hodnocení

APARTMÁNY ANIČKA

Liptovské Matiašovce  (10 km)

Apartmány ve stylu alpských penzionů v blízkosti pohoří Západní Tatry, v lokalitě mezi aquaparky Bešeňová a Tatralandia.

1 noc od 465 Kč

 
 

Proč e-Slovensko.cz?

Nejvýhodnější
ceny zájezdů

Specialisté
na Slovensko

15 let na trhu
a desetitisíce klientů