CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

e-Slovensko > Místa > Termální koupaliště a aquaparky > Termální koupaliště Chalmová

Termální koupaliště Chalmová

Termální koupaliště Chalmová je největším lákadlem pro turisty – obce Bystričany. Nachází se 20 km od okresního města Prievidza a 15 km od města Partizánské. Termální vroucí voda se v této oblasti nachází od nepaměti.

Koupaliště je situované v pěkném tichém prostředí přímo pod Drie�?ovým vrchom pohoří Strážovská vrchovina. Termální prameny s teplotou vody od 25°C do 34°C se nacházejí na více místech v areálu koupaliště. Z těchto zdrojů jsou plněny všechny bazény termálního koupaliště. Zajímavostí jsou 2 kryté regenerační bazény s celoročním provozem, postavené přímo na termálních pramenech. Teplá termální voda do nich vyvřívá přímo z pramene na dně bazénu. Teplota vody v bazénech se pohybuje okolo 32– 34°C a 37– 40°C.

Největším bohatstvím koupaliště je termální minerální voda, která je charakterizována jako přírodní, síranovo-hydrouhličitanová, vápenato-hořečnatá, hypotonická s mineralizací 900 – 1600 mg/l.

Chalmovská termální voda má blahodárný vliv na regeneraci nemocných lidí, ale také zdravě a pozitivně působí na pohyblivé ústrojí. Vyhledávaná je pro svoje léčivé účinky po úrazech a zlomeninách.

Bazény:

  • Plavecký 25-metrový bazén s hloubkou vody 1,6m a teplotou 27–30°C.
  • Dětský 25-metrový bazén s hloubkou 0,7–1,2m a teplotou vody 27–31°C a bazén pro nejmenší s hloubkou vody 0,3m.
  • Dva kryté, sedící, regenerační bazény mají hloubku vody 1,2m a teplotu vody: vroucí – 36 až 40°C, studený – 32 až 34°C.

Bohaté okolí termálního koupaliště Chalmové:

Navštivit můžete obec Bojnice (nacházejí se 25km od termálního koupaliště), kde je nádherný Bojnický zámek s známou ZOO, která patří k nejnavštěvo­vanějším místům Slovenska. Okolí termálního koupaliště poskytuje bohaté možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku po značkovaných trasách. V nedalekých Kocúranoch a v Prievidzi (20 km) – jízdy na koních.

Poslední úprava: 23. říjen 2007, 22:07
Kategorie: Termální koupaliště a aquaparky





 


Kolik je 5 plus 8?

Jsme na Facebooku

Doporučte násHlášení chybyTištěné katalogyPodmínky

Partneři: CK RywalDestinde – (Další partneři)

Pobyty realizuje
DCK Rekrea Ostrava s.r.o

Pojišťuje
Pojištění Generali

Spolupracujeme
Slovakia Travel

 

© 2005 – 2015 e-Slovensko.cz